Šablona LOTM

Look of the Month VIII.

Něžně tónovaná elegance podle Petra Nováka

Trendy přicházejí ve vlnách – jak se objeví, tak zase zmizí. Někdy se ale stane, že trend povýší na styl, jako je tomu například u zesvětlených vlasů s rafinovaným barevným tónováním. Udržet odbarvené vlasy lesklé, hebké a zářivé ale není snadný úkol. Wella Professionals Shinefinity systémem, S Wella Professionals Shinefinity systémem si ho můžeme značně ulehčit. Petr Novák ví, jak na to.

Protože Shinefinity vlasy nezesvětlí, bylo nejprve nutné vypořádat se s odrosty. Petr navázal na původně promelírované vlasy a u hlavy provedl mikro melír neboli weaving za pomoci fólií a Blondorplexu smíchaného s 4% Welloxonem. Po neutralizaci za pomoci Wellaplex N.2, umytí šamponem a ošetření kondicionérem Blondor Seal & Care přišel čas na tónování.

 

Petr použil demi-permanentní barvu Shinefinity Zero Lift Glaze v odstínech 07/13 Cream Toffee, 09/36 Vanilla Glaze a 09/65 Pink Shimmer. Cream Toffee putovalo ke kořínkům, aby podpořilo přirozený přechod. Vanilla Glaze a Pink Shimmer Petr smíchal v poměru 2:1 pro přirozený tón s nenuceným nádechem růžové.

 

Barvu pak stačilo pouze opláchnout, Shinefinity totiž díky své speciální technologii nepotřebuje ani neutralizovat ani mýt šamponem. Vždy je ale dobré vlasy opečovat kondicionérem; Petr zvolil Fusion Intense Repair Conditioner, ale vhodné jsou i kondicionéry z řad ColorMotion+ či Elements.

 

Po Shinefinity servisu byl čas na styling. Petr si vlasy u kořínků připravil fixačním sprejem Eimi Volume Perfect Setting, který vlasy nejen vyživuje a hydratuje, ale zároveň chrání během foukání. Do délek použil stylingový gel Eimi Texture Shape Me, který se aktivuje fénem a kromě fixace vlasy chrání před krepatěním a vlhkostí. Vyfoukané vlasy pak tvaroval kulmou do volných, nedbale elegantních vln. Ani fénování, ani kulmování se samozřejmě neobešlo bez Eimi Smooth Thermal Image, který vlasy chrání před tepelným poškozením. Pro fixaci výsledného účesu Petr znovu sáhl po Eimi Volume Perfect Setting.

 

 

TIP OD PETRA PRO PRÁCI SE SHINEFINITY:

Shinefinity barví vlasy, aniž by zesvětlovala jejich přírodní tón, díky čemuž se nevytváří odrosty a není tedy třeba pravidelně dobarvovat. Díky tomu se fantasticky hodí na tzv. „root shadowing“ neboli metodu postupného zesvětlení vlasů několik centimetrů od hlavy pro tmavší kořínky. Barva se po měsíci vymyje beze zbytku a vlasy nechá nezesvětlené a nepoškozené. Takto šetrně umí barvit jen Shinefinity.

 

 

O projektu Look of the Month

Studio Wella Praha spojilo své síly s FFAASSHHIIOONN, týmem vizionářů, kteří mají zápal a velký cit pro módu a styl. Dohromady vznikla série několika proměn, ať už jde o vlasy (a o ně nám jde především!) make-up, styl oblékání či manikúru. Vše muselo jít ruku v ruce a být vyladěno do posledního detailu. Každý měsíc tak společně odhalíme look měsíce, Look of the Month.

 

 

ZA SPOLUPRÁCI DĚKUJEME

Účes: Petr Novák (Studio Wella Praha)
Foto: Vojtěch Veškrna, Veronica Vávrová
Modelka: Denisa Dvořáková (Elite Model Prague)
Make-up: Hristina Georgievska
Video: Anežka Horová
Styling: Lenka Kermes
Asistentka stylistky: Josefína Joštová
Oblečení: Sako i boty CELINE, tílko COS, kalhoty Valentino, kabát Zoltán Tóth (prodává Red Salon)
Studio: Cash Only
Vytvořeno ve spolupráci se Studiem Wella Praha

 

 

Backstage

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.